Czym zadaszyć dach płaski?

Coraz więcej osób decyduje się na odejście od tradycyjnych w naszym kraju dachów spadzistych i zamienienie ich na stropodachy, czyli dachy płaskie. Dlaczego cieszą się one takim powodzeniem? Jak o nie zadbać by służyły nam długo i niezawodnie? Wyjaśniamy!

Czego używać do zadaszenia płaskiego dachu?

Dachy płaskie to takie, których kąt nachylenia wynosi mniej niż 15 stopni. Ich pokrycie musi być w pełni szczelne, gdyż woda opadowa spływa z takiego dachu znacznie wolniej niż ze spadzistego.

  • Blachodachówki - nadają się one do dachów, których kąt nachylenia nie jest mniejszy niż ok. 9-10 stopni. To doskonałe rozwiązanie jeśli nie chcemy wydać za dużo pieniędzy i potrzebujemy raczej lżejszych materiałów na dach niż cięższych. Ogromną zaletą jest także ich trwałość - nie wymagają częstych prac konserwatorskich. Są one również bardzo estetyczne, można wybierać spośród oferowanej gamy wzorów.
  • Gonty bitumiczne - są to kawałki papy bitumicznej oparte na rdzeniu z włókna szklanego. Są niezwykle szczelne, a więc zapewniają doskonałą ochronę przed wilgocią. Co więcej, mają zdolność samo sklejania pod wpływem wysokiej temperatury. Nie wymagają przy tym wykonywania żadnych prac konserwujących i są tańszym rozwiązaniem niż wspomniana wyżej blachodachówka. 

Warto także oczywiście zatroszczyć się o izolację dachu. Nasza firma oferuje najwyższej jakości usługi również w tym zakresie, zapewniamy najlepsze materiały izolacyjne od uznanych producentów. Odpowiednia ochrona cieplna dachu ma pierwszorzędne znaczenie dla izolacji termicznej domu oraz pozwala cieszyć się dobrze ogrzanymi wnętrzami i zaoszczędzić na rachunkach.

Stropodach - wachlarz zalet

Płaski dach jest bardzo funkcjonalny - daje nam wiele możliwości zagospodarowania go tak jak lubimy - można chociażby założyć tam ogród, taras lub nawet basen.

Jest również bardziej ekonomiczny, ponieważ tego typu konstrukcja redukuje utratę ciepła, a co za tym idzie: oszczędzamy energię i pieniądze.

Ten rodzaj dachu jest niezwykle wytrzymały, odporny zwłaszcza  na działanie wiatru, ale także innych warunków atmosferycznych. Bezpieczny.

Stropodach uważany jest za coś bardzo nowoczesnego, estetycznego i na czasie! Dzięki umieszczeniu w nim dodatkowo okien dachowych sprawimy, że wnętrze naszego domu będzie jaśniejsze i optycznie większe.

Pozwala również na osiągnięcie oryginalnej bryły i wyróżnienie się konstrukcją na tle innych domów!