Jak poprawnie wykonać obróbkę dachu?

Obróbka dachu jest elementem wykończenia zadaszenia. Są to najważniejsze prace dekarskie, ponieważ uszczelniają poszycie, by w razie opadów nie dochodziło do przecieków. Inny zadaniem jest efekt wizualny, więc proces musi być tak wykonany, by nadał powierzchni efekt wizualny, a przy tym i budynkowi, który wpływa na wygląd domu.

Jak poprawnie wykonać obróbkę dachu?

Obróbka dachu musi być wykonana fachowo. Zleceniodawca może nie dostrzec błędów, dopóki nie przyjdą deszcze czy jesienne chłody. Dlatego należy zatrudnić solidnych dekarzy, którzy wykonają pracę solidnie i nie będzie konieczności składania reklamacji. Obróbki blacharskie wykonywane są z blachy, uznawanej za najtańszy materiał. W Serwis Dach można wybrać również droższe materiały, od cenionych producentów z kraju i zagranicy. Obróbka dachu jest przeprowadzana z reguły w tym samym kolorze, co pokrycie dachowe. Najważniejsza jest wiatrownica, chroniąca boczne krawędzie zadaszenia przed silnym wiatrem i przyścienna, mocowana szczelnie do ściany domu i połaci. Trzeba wykonać również obróbkę przy kominie i oknach połaciowych.  Niezbędny jest też montaż rynien.

Jakie materiały sprawdzają się na dachu?

Wybierane materiały na dach muszą ładnie wyglądać, ale ważniejszą sprawą jest ich jakość, czyli funkcjonalność i trwałość na lata. Sprawdzają się dachówki ceramiczne, które są odporne na niekorzystne działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Są polecane przez dekarzy, ponieważ mają gwarancję nawet do 50 lat, a poza tym są ognioodporne. Za trwałe i wytrzymałe uznawane są również cementowe, barwione. Przy skromniejszym budżecie można zamontować gonty bitumiczne, ale trzeba się liczyć z ich wymianą po kilkunastu latach. Obróbka dachu wiąże się również z wymianą rynien, które zapewniają ochronę budynku przed negatywnym oddziaływaniem czynników środowiskowych takich jak opady deszczu i śniegu, przenikanie wilgoci, silne wiatry czy intensywne nasłonecznienie.